ÜstBanner

Hakkımızda

erktolia, Türkiye gündemindeki kişi ve grupları cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği üzerinden hedef alarak; bu kişi ve/veya gruplara karşı herhangi bir şiddet türünü içeren, aşağılayan, ayrımcılık yapan, yok sayan, ötekileştiren, marjinalleştiren, insan haklarına müdahalede bulunan cinsiyetçi ve LGBTİ+fobik söylem, içerik ve bunların sonucu dayatılan yaptırımlarla mücadele eden, Türkiye'nin ilk proaktif ve online gönüllülük platformudur. 

Şiddet dilde üretilir, sürdürülür, yaygınlaşır ve normalleşir düsturuyla, yoğunlukla söylem ve içerik, yani dil üzerinden eylemlilik gösteren erktolia; cinsiyetçi, ayrımcı, aşağılayıcı, küçümseyen, ötekileştiren, marjinalleştiren, şiddet içeren dili ifşa edip, dönüştürerek, oluşumumuza da adını veren “erk” in hegemonik baskısıyla mücadele etme amacıyla kurulmuştur.

Sitemizde yer alan her metin aynı zamanda bir eylemdir ve bu eylemlerin başarıya ulaşması ancak siz destekçilerimizin katılımıyla yaratılan kamuoyu sayesinde mümkün olmaktadır.  

Bizlerle erktolia@gmail.com adresi üzerinden ya da Facebook, Twitter, Instagram sosyal medya hesaplarımız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Sevgi ve dayanışma ile,

erktolia Ekibi