(For English please scroll down)

erktolia, Türkiye gündemindeki cinsiyetçi söylem ve içeriklerle mücadele eden, proaktif bir gönüllülük platformudur.

Cinsiyet eşitliği için cinsiyetçi dile müdahale ediyoruz, çünkü dil ve düşünce birbirinden ayrı düşünülemez. Cinsiyetçi dili yok ederek uzun vadede cinsiyetçi düşünceyi yok etmeyi amaçlıyoruz, çünkü toplumumuzda babadan oğla, devletten erkeğe, medya ve basın aracılığıyla ise topluma aktarılan bir cinsiyetçilik sorunu vardır.

Sitemiz her metnin aynı zamanda bir eylem olduğu bir düzene sahiptir. Sitemizde yer alan ve internet kullanıcılarının ilgisine sunulan her eylem, yalnızca katılım gerçekleşmesi halinde başarıya ulaşma şansına sahiptir.

 


erktolia, Dilara Gürcü tarafından kurulmuş, kuruluş esnasında Sibel Schick de kurucu üye olarak projeye dahil olmuştur. Ekibimiz aşağıdaki komisyon ve üyelerden oluşmaktadır:

Basın Komisyonu

Sultan Eylem Keleş

Dilara Gürcü

Grafik Tasarım Komisyonu

Nermin Akel

İçerik Oluşturma Komisyonu

Burçin Tetik

Gizem Pehlevan

Sibel Schick

İletişim Komisyonu

Melis Uluğ

Yağmur Ekim Çay

Örgütlenme ve Saha Koordinasyon Komisyonu

Gizem Gülmez

Sosyal Medya Yönetim Komisyonu

Aybala Arslantürk

Hukuk Komisyonu

Burcu Filiz

 

Bizlerle erktolia@gmail.com adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Dayanışma ile,

erktolia ekibi

 


 

erktolia is a pro-active platform which exposes and takes action against sexism in Turkey. The name erktolia has a referral to all lands under the influence of patriarchy. The women and LGBTIQ+ of Turkey are being systematically discriminated, violated, harassed, raped and massacred. The discrimination in the language in everyday life is being processed into thoughts and the thoughts become actions. This is why we expose the sexist statements, ads and we invite influential people and brands to take action against it.

erktolia is founded by feminist activist Dilara Gürcü who is based in Paris and co-founded by activist Sibel Schick who is based in Cologne. Our voluntary team consists of Aybala Arslantürk, Burçin Tetik, Gizem Gülmez, Gizem Pehlevan, Nermin Akel, Melis Uluğ and Sultan Eylem Keleş.

erktolia is a part of macholand.org network.

You may contact us at erktolia@gmail.com