Hasbro özür dile – #TecavüzOyunDeğildir!

408 kişi harekete geçti

Ne oldu?

E-posta eylemimiz ile Hasbro adlı oyun ve oyuncak üreticisi firmadan, yayınladığı ve tepkiler üzerine apar topar ve sessiz sedasız kaldırdığı tecavüz göndermelerinden oluşan reklam filminden dolayı özür dilemesini talep ediyoruz!

Hasbro, yayınladığı masa oyunlarını tanıtan reklam filmini, her birini eski Türk filmlerinden iyi tanıdığımız tecavüz repliklerinden oluşturdu ve bunu mizahi bir dilmişçesine servis etti.

Bu konu hakkında ne düşünüyoruz?

Tecavüz bir şiddet eylemidir. Bu son derece ağır travmatik deneyim asla bir şaka değildir ve bir şirketin kâr amacı ile tecavüzü mizahı yapılabilirmişçesine kullanması, cinsel şiddete maruz bırakılmış her bireyde yaşanan travma izlerinin deşilmesine sebep verebilecektir. Tecavüzü mizahmışçasına pazarlamak bu suçun hafife alınmasına sebep olur ve özellikle tecavüz suçlularına cezasızlığın tartışıldığı bir ortamda asla kabul edilemeyecek bir pazarlama hamlesidir!

Hasbro derhal bu reklam filmi için yazılı veya sözlü bir resmi açıklama yapmalı ve tüm şiddet sağ kalanlarından özür dilemelidir!

Harekete geçİn!

Aşağıda sizin için hazırladığımız e-postayı yalnızca kişisel bilgilerinizi girerek Hasbro’ya gönderin ve #TecavüzOyunDeğildir etiketi ile eylemimizi sosyal medyada paylaşın, cinsiyetçiliğe karşı harekete geçin!

E-posta kampanyasına katılın

Katılımınız için teşekkürler, e-postanız gönderilmiştir!

BİR SONRAKİ EYLEMLERİMİZDEN HABERDAR OLUN

Bizden asla SPAM almayacaksınız!

Bizi takip etmeyi unutmayın!

  • BİZE BİR EYLEM ÖNERİN