Kadınlardan özür dileyin Cem Davran!

76 kişi harekete geçti

NE OLDU?

Oyuncu Cem Davran, Twitter üzerinden “Çocuğu anne büyütür, bırakın kariyer de yaparım triplerini” şeklinde bir tweet attı.

Datei 22.12.15 21 20 19

BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Cem Davran’a çocuk bakımının sadece annelerin görevi olmadığını, ebeveynler arasında bir iş bölümü olduğunu hatırlatmak isteriz. Cem Davran atmış olduğu bu Tweet ile kadınların kariyer yapma ve güçlü olma istemini bir “trip” ve heves olarak yansıtmaktadır. Türkiye’deki kadın istihdamı oranı yüzde 27’dir ve kadınların özgürleşmesi için en gerekli adımlardan biri, ekonomik özgürlüklerine sahip olmalarıdır.

Türkiye’de her yıl yüzlerce kadın çalışmak veya boşanmak gibi kendi hayatlarına dair karar almak istediği için öldürülmektedir. Cem Davran bu Tweet’i paylaşırken kadın cinayetlerine bulunan bahanelerden birinin çalışma talebi olduğunu unutmuş gibi görünmektedir.

Aynı zamanda Cem Davran’a kendisinin meclisteki “çalışan kadınlar” olan kadın vekiller hakkındaki fikirlerini hatırlatmak isteriz:

cem3 copy

HAREKETE GEÇİN!

Tanınan biri olmak ve sözlerinin toplumda tepki yaratması bir ayrıcalık olduğu kadar büyük de bir sorumluluktur. Cem Davran’ı bu ayrımcı ifadesinden dolayı özür dilemeye davet etmek için hazırladığımız Tweet’i Twitter hesabınızdan paylaşabilirsiniz.

 

 

Twitter’da harekete geçiyorum

BİR SONRAKİ EYLEMLERİMİZDEN HABERDAR OLUN

Bizden asla SPAM almayacaksınız!

Bizi takip etmeyi unutmayın!

  • BİZE BİR EYLEM ÖNERİN
erktolia_purplefooter 1 aktivist

#TransfobikPedagojiDernegi

Pedagoji Derneği'nin transfobik açıklamalarını karşı çıkıyoruz! Trans çocuklar vardır! Çocuklar genital organlarından bağımsız istediği oyuncakla oynayıp,istediği rengi giyebilmelidir!