Meyve suyunu bile cinsiyetlere göre ayırma Pınar!

76 kişi harekete geçti

GÜNCELLEME

pinar_aciklama

NE OLDU?

Pınar markası, kadınlara özel olduğunu iddia ettiği bir meyve suyunu satışa sundu ve tanıtımını “kadın rengi” olarak kabul edilen pembe tonları ile ve ürün pakedine el çantası sapı ekleyerek, yani cinsiyetçi klişeler kullanarak yaptı.

CX8_DcpWwAEC2x5

 

BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Basın bültenlerinde meyve suyunun “içerdiği B6 vitaminin sindirime, B12 vitamininin sinir sistemine, B1 vitaminin beyin ve sindirim sistemine ve Biotin’in saçlara iyi geldiğini” belirten Pınar’a erkeklerin de sindirim ve sinir sisteminden, beyin ve saçtan mahrum olmadığını hatırlatmak ister; bu özellikleri ile bir meyve suyunun katiyen kadınlara özel olmadığını belirtmek isteriz.

 

Meyve suyunun içerdiği melisa özlerinin rahatlatıcı özelliğinin, her gün kadınları taciz eden, onlara tecavüz eden, onları öldüren erkekler için daha uygun olacağını Pınar’a hatırlatmak ister, rahatlamaya asıl ihtiyacı olanın kadınlar olmadığını, aksine kadınların rahat bırakılmaya ihtiyacı olduğunu bilmelerini isteriz.

 

HAREKETE GEÇİN!

Sizler de Pınar’a tepkinizi dile getirmek istiyorsanız bunu sizler için hazırladığımız Tweet’i kendi hesabınızdan göndererek yapabilirsiniz.

BİR SONRAKİ EYLEMLERİMİZDEN HABERDAR OLUN

Bizden asla SPAM almayacaksınız!

Bizi takip etmeyi unutmayın!

  • BİZE BİR EYLEM ÖNERİN
erktolia_purplefooter 1 aktivist

#TransfobikPedagojiDernegi

Pedagoji Derneği'nin transfobik açıklamalarını karşı çıkıyoruz! Trans çocuklar vardır! Çocuklar genital organlarından bağımsız istediği oyuncakla oynayıp,istediği rengi giyebilmelidir!