Seren Serengil’in “Söylemezsem Olmaz” isimli programdaki transfobik beyanlarını ifşa ediyoruz!

Haziran 4, 2022 - 15:44
Haziran 7, 2022 - 16:33
 423
Seren Serengil’in “Söylemezsem Olmaz” isimli programdaki transfobik beyanlarını ifşa ediyoruz!

Seren Serengil, Beyaz Tv'de yayınlanan "Söylemesem Olmaz" isimli programda en hafif tabiriyle "söylemese daha iyi olacak" dediğimiz transfobik nefret söylemin ve cis-seksizmin arşa çıktığı yorumlarda bulundu. 

"Hiçbir şekilde benim ayrıcalığım yok AMA", "Böyle bir hakkı var ülke vermiş AMA", "Benim çok arkadaşım var ÖYLE" diyerek bolca ama'lı, çokça "Müslüman ülkesine" karşı kaygılı (!) söylemleriyle transfobisini kusan Seren Serengil'e Arto, "Bu arada Selen asla ırkçı, cinsiyetçi hiç öyle birisi değil yanlış anlamayın" diyerek bu söylemlere çanak tuttu.


Seren Serengil'in transların kazanılmış haklarına saldıran, transları dışlayan, kişilerin özel hayatıyla ilgili üzerine vazife olmayan konularda kendisinin "saygı" adını verdiği bir etiket altında dile getirdiği hadsiz ve nefret dolu söylemlerini ASLA kabul etmiyor, hoş görmüyor ve sineye çekmiyoruz! 

Zaten NORMAL olan trans varoluşların, Selin Ciğerci ve diğer hiçbir trans birey üzerinden "normalleştirilmesine" ihtiyacımız yok! Burada asıl anormal olan, Avrupa'da trans cinayetlerinde birinci olan Türkiye gibi bir ülkede ekranlarda nefret söylemlerinin yaygınlaştırılması ve bunun hukuken cezasız kalması olduğunun altını çiziyoruz! 


Milyonlarca insanın izlediği programlar aracılığıyla nefret söylemlerini ortalığa saçan, bunları normalleştiren, cis-seksizmi pekiştiren herkes translara yönelik her türlü şiddetin ve intihara itilen transların failidir! 

Buradan Seren Serengil ve nicelerine avaz avaz haykırıyoruz: amasız, sizcesiz ALIŞIN HER YERDEYİZ, VARIZ!

Seren Serengil ve Arto'yu ifşa ediyoruz!