Kadınları makyaj-giyim-çocuk üçgenine hapseden pazarlama stratejinize itirazımız var!

8 kişi harekete geçti

 

 

NE OLDU?

 

Türk Ekonomi Bankası TEB, She Card adını verdiği “sadece kadınlara özel” bir kredi kartını piyasaya sürdü. Reklamında duyurulduğuna göre kartın avantaj sağladığı hizmetler giyim, çocuk giyimi, kozmetik, kuaför, cilt bakımı ve sağlık harcamalarını içeriyor.

 

NE DÜŞÜNÜYORUZ?

 

Kadınları makyaj-giyim-çocuk üçgenine hapseden pazarlama stratejinize itirazımız var!

 

TEB’in kadınlara özel çıkardığı kartın, zihniyet olarak pembe otobüs uygulamalarından bağımsız olmadığını düşünüyoruz. Kadınlara pembe bir kart üretip içeriğini ağırlıklı olarak “güzellik” ürünleriyle doldurmak, kadınlar hakkındaki cinsiyetçi kalıp yargıları yeniden üretiyor! Kişiler cinsiyetlerinden bağımsız olarak kuaföre gider, kozmetik ürünleri kullanır ve çocukları için alışveriş yaparlar. Bu eylemleri tek bir cinsiyetle özdeşleştirmek cinsiyetçiliktir!

 

Neden “kadın kartı”nın hizmetleri arasında araba bakımı, kitap indirimi, teknoloji ürünleri yok? “Erkek kartlarında” olmayan “çocuk giyimi”, neden kadınların sorumluluğu diye soruyoruz!

 

HAREKETE GEÇ!

Kadınların kimseye güzellik borcu olmadığını, çocukların sorumluluğunun sadece kadınlar ait olmadığını söylemek için TEB’in cinsiyetçiliğine karşı harekete geçin!

 

Twitter’da harekete geçiyorum

BİR SONRAKİ EYLEMLERİMİZDEN HABERDAR OLUN

Bizden asla SPAM almayacaksınız!

Bizi takip etmeyi unutmayın!

  • BİZE BİR EYLEM ÖNERİN
erktolia_purplefooter 1 aktivist

#TransfobikPedagojiDernegi

Pedagoji Derneği'nin transfobik açıklamalarını karşı çıkıyoruz! Trans çocuklar vardır! Çocuklar genital organlarından bağımsız istediği oyuncakla oynayıp,istediği rengi giyebilmelidir!