Tecavüzden mizah olmaz Leman Kültür!

93 kişi harekete geçti

GÜNCELLEME

Bugünkü Leman Kültür eylemimiz başarıyla sonuçlandı! Leman Kültür’ün CEO’su Kemal Şentürk, Twitter hesabından bir açıklama yaparak toplamda 21 adet masayı kaldırdıklarını ve bundan böyle kadına şiddeti eleştiren karikatürleri kullanacaklarını duyurdu. Eylemimize katılan herkese ve duyarlılığı için Kemal Şentürk’e teşekkürler!

 

lmnozur

NE OLDU?

Daha bundan 3 ay önce bir kafe zinciri olan Leman Kültür Özgecan Aslan’ın katledilmesi konusunda “hassasiyet” gösteren, bu aşağıdaki görseli paylaşmıştı.

lemankültür

 

Ancak Leman Kültür Ankara – Bahçelievler şubesinin masalarında tecavüz üzerinden mizah yapan bu karikatür mevcut.

tecavüzkarikatürü

 

BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Bu konu hakkında ne düşündüğümüzü uzun uzun yazabiliriz aslında; ama söylemek istediğimiz tek bir şey var: Bir insanlık suçu olan, ataerkinin en ağır silahlarından biri olan, insanların cinsel seçim hakkını ihlal eden tecavüzden mizah olmaz! 

Leman Kültür’ün tecavüz kültürünü mizah üzerinden daha fazla beslemeyerek, Ankara Bahçeli şubesinin masalarında basılı olan bu karikatürü acilen kaldırmasını talep ediyoruz! Aynı zamanda özür ve açıklama metni bekliyoruz!

HAREKETE GEÇ

Twitter’dan #TecavüzdenMizahOlmaz etiketine destek olarak, aşağıdaki Tweet’i Leman Kültür’e gönderebilirsiniz.

 

 

BİR SONRAKİ EYLEMLERİMİZDEN HABERDAR OLUN

Bizden asla SPAM almayacaksınız!

Bizi takip etmeyi unutmayın!

  • BİZE BİR EYLEM ÖNERİN
erktolia_purplefooter 1 aktivist

#TransfobikPedagojiDernegi

Pedagoji Derneği'nin transfobik açıklamalarını karşı çıkıyoruz! Trans çocuklar vardır! Çocuklar genital organlarından bağımsız istediği oyuncakla oynayıp,istediği rengi giyebilmelidir!