Çilem'e Özgürlük!

Şubat 6, 2021 - 14:00
Haziran 1, 2022 - 22:43
 52
Çilem'e Özgürlük!

NE OLDU? Yıllardır eski eşi Hasan Karabulut tarafından sistematik olarak şiddete maruz kalan Çilem Doğan, beraberliği boyunca defalarca kez polise şikayette bulundu, koruma talep etti. Çilem Doğan için, Hasan Karabulut’a karşı 5’i “niteliksiz” şiddetten 9 tane koruma kararı çıkartıldı. Sistem tarafından korunmayan Çilem Doğan, 10 Temmuz 2015 günü eski eşinin kendisine şiddet uyguladığı anda meşru müdafaa gerçekleştirerek eski eşini öldürdü. NE DÜŞÜNÜYORUZ? 8 Haziran 2016 günü Çilem Doğan hakkında “aileden yakınını öldürmek” suçu ile TCK 82/1-d’den ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Verilen cezası haksız tahrik indirimi ile 18 yıla, iyi hal indiriminden 15 yıla düşürüldü. Hayatını savunmak için öldürmek zorunda kalan Çilem Doğan’ın kendini savunması meşru müdafaadan sayılmadı. Mahkeme başkanı Çilem Doğan’ın meşru müdafaa hükümlerinden yararlanması yönünde oy kullandı ve TCK 27/2’den karara şerh yazdırdı. HAREKETE GEÇİN! Çilem Doğan'ın dava dosyası avukatları tarafından temyize gönderilecek. Çilem Doğan, meşru müdafaa gerçekleştirdi, hayatını savundu, sistematik erkek şiddetine maruz kaldı. Çilem Doğan'ın dirayetli duruşu şiddet gören kadınlar için umut oldu. Çilem Doğan hakkında verilen cezanın bozulmasını, meşru müdafaa gerçekleştirdiği için beraat etmesini talep ediyoruz. Sizler de bu talebe destek vermek isterseniz, kamuoyu tepkisi olarak yargıtay dosyasına girecek imza metnimize bir imza vererek Çilem'in serbest bırakılmasını talep edebilirsiniz. İMZA VERMEK İÇİN TIKLAYIN!


Yıllardır eski eşi Hasan Karabulut tarafından sistematik olarak şiddete maruz kalan Çilem Doğan, beraberliği boyunca defalarca kez polise şikayette bulundu, koruma talep etti. Çilem Doğan için, Hasan Karabulut’a karşı 5’i “niteliksiz” şiddetten 9 tane koruma kararı çıkartıldı. Sistem tarafından korunmayan Çilem Doğan, 10 Temmuz 2015 günü eski eşinin kendisine şiddet uyguladığı anda meşru müdafaa gerçekleştirerek eski eşini öldürdü.


8 Haziran 2016 günü Çilem Doğan hakkında “aileden yakınını öldürmek” suçu ile TCK 82/1-d’den ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Verilen cezası haksız tahrik indirimi ile 18 yıla, iyi hal indiriminden 15 yıla düşürüldü. Hayatını savunmak için öldürmek zorunda kalan Çilem Doğan’ın kendini savunması meşru müdafaadan sayılmadı. Mahkeme başkanı Çilem Doğan’ın meşru müdafaa hükümlerinden yararlanması yönünde oy kullandı ve TCK 27/2’den karara şerh yazdırdı.


Çilem Doğan'ın dava dosyası avukatları tarafından temyize gönderilecek. Çilem Doğan, meşru müdafaa gerçekleştirdi, hayatını savundu, sistematik erkek şiddetine maruz kaldı. Çilem Doğan'ın dirayetli duruşu şiddet gören kadınlar için umut oldu.Çilem Doğan hakkında verilen cezanın bozulmasını, meşru müdafaa gerçekleştirdiği için beraat etmesini talep ediyoruz. Sizler de bu talebe destek vermek isterseniz, kamuoyu tepkisi olarak yargıtay dosyasına girecek imza metnimize bir imza vererek Çilem'in serbest bırakılmasını talep edebilirsiniz. İMZA VERMEK İÇİN TIKLAYIN!