Hasbro özür dile! Tecavüz Oyun Değildir!

Şubat 12, 2021 - 14:00
Haziran 1, 2022 - 22:33
 273
Hasbro özür dile! Tecavüz Oyun Değildir!

NE OLDU? E-posta eylemimiz ile Hasbro adlı oyun ve oyuncak üreticisi firmadan, yayınladığı ve tepkiler üzerine apar topar ve sessiz sedasız kaldırdığı tecavüz göndermelerinden oluşan reklam filminden dolayı özür dilemesini talep ediyoruz! Hasbro, yayınladığı masa oyunlarını tanıtan reklam filmini, her birini eski Türk filmlerinden iyi tanıdığımız tecavüz repliklerinden oluşturdu ve bunu mizahi bir dilmişçesine servis etti. NE DÜŞÜNÜYORUZ? Tecavüz bir şiddet eylemidir. Bu son derece ağır travmatik deneyim asla bir şaka değildir ve bir şirketin kâr amacı ile tecavüzü mizahı yapılabilirmişçesine kullanması, cinsel şiddete maruz bırakılmış her bireyde yaşanan travma izlerinin deşilmesine sebep verebilecektir. Tecavüzü mizahmışçasına pazarlamak bu suçun hafife alınmasına sebep olur ve özellikle tecavüz suçlularına cezasızlığın tartışıldığı bir ortamda asla kabul edilemeyecek bir pazarlama hamlesidir! Hasbro derhal bu reklam filmi için yazılı veya sözlü bir resmi açıklama yapmalı ve tüm şiddet sağ kalanlarından özür dilemelidir! HAREKETE GEÇİN! Aşağıda sizin için hazırladığımız e-postayı yalnızca kişisel bilgilerinizi girerek Hasbro'ya gönderin ve #TecavüzOyunDeğildir etiketi ile eylemimizi sosyal medyada paylaşın, cinsiyetçiliğe karşı harekete geçin! Hasbro yetkililerinden tecavüz reklamı için özür talep ediyorum! Gelen tepkiler üzerine apar topar kaldırdığınız tecavüz göndermelerinden oluşan reklam filminden dolayı özür dilemenizi talep ediyorum! Yayınladığınız masa oyunlarını tanıtan reklam filmini, her birini eski Türk filmlerinden iyi tanıdığım tecavüz repliklerinden oluşturdunuz ve bunu mizahi bir dilmişçesine servis ettiniz. Tecavüz oyun değildir, bir şiddet eylemidir. Bu son derece ağır travmatik deneyimin, bir şirketin kâr amacı ile mizahı yapılabilirmişçesine kullanılması, cinsel şiddete maruz bırakılmış her bireyde kalan travma izlerinin deşilmesine sebep verebilecektir. Tecavüzü mizahmışçasına pazarlamak bu suçun hafife alınmasına sebep olur ve özellikle tecavüz suçlularına cezasızlığın tartışıldığı bir ortamda asla kabul edilemeyecek bir pazarlama hamlesidir! Derhal bu reklam filminiz için yazılı veya sözlü bir resmi açıklama ile tüm şiddet sağ kalanlarından özür dilemenizi talep ediyorum!


E-posta eylemimiz ile Hasbro adlı oyun ve oyuncak üreticisi firmadan, yayınladığı ve tepkiler üzerine apar topar ve sessiz sedasız kaldırdığı tecavüz göndermelerinden oluşan reklam filminden dolayı özür dilemesini talep ediyoruz! Hasbro, yayınladığı masa oyunlarını tanıtan reklam filmini, her birini eski Türk filmlerinden iyi tanıdığımız tecavüz repliklerinden oluşturdu ve bunu mizahi bir dilmişçesine servis etti.


Tecavüz bir şiddet eylemidir. Bu son derece ağır travmatik deneyim asla bir şaka değildir ve bir şirketin kâr amacı ile tecavüzü mizahı yapılabilirmişçesine kullanması, cinsel şiddete maruz bırakılmış her bireyde yaşanan travma izlerinin deşilmesine sebep verebilecektir. Tecavüzü mizahmışçasına pazarlamak bu suçun hafife alınmasına sebep olur ve özellikle tecavüz suçlularına cezasızlığın tartışıldığı bir ortamda asla kabul edilemeyecek bir pazarlama hamlesidir! Hasbro derhal bu reklam filmi için yazılı veya sözlü bir resmi açıklama yapmalı ve tüm şiddet sağ kalanlarından özür dilemelidir!


Aşağıda sizin için hazırladığımız e-postayı yalnızca kişisel bilgilerinizi girerek Hasbro'ya gönderin ve #TecavüzOyunDeğildir etiketi ile eylemimizi sosyal medyada paylaşın, cinsiyetçiliğe karşı harekete geçin!

Hasbro yetkililerinden tecavüz reklamı için özür talep ediyorum!Gelen tepkiler üzerine apar topar kaldırdığınız tecavüz göndermelerinden oluşan reklam filminden dolayı özür dilemenizi talep ediyorum! Yayınladığınız masa oyunlarını tanıtan reklam filmini, her birini eski Türk filmlerinden iyi tanıdığım tecavüz repliklerinden oluşturdunuz ve bunu mizahi bir dilmişçesine servis ettiniz. Tecavüz oyun değildir, bir şiddet eylemidir. Bu son derece ağır travmatik deneyimin, bir şirketin kâr amacı ile mizahı yapılabilirmişçesine kullanılması, cinsel şiddete maruz bırakılmış her bireyde kalan travma izlerinin deşilmesine sebep verebilecektir. Tecavüzü mizahmışçasına pazarlamak bu suçun hafife alınmasına sebep olur ve özellikle tecavüz suçlularına cezasızlığın tartışıldığı bir ortamda asla kabul edilemeyecek bir pazarlama hamlesidir! Derhal bu reklam filminiz için yazılı veya sözlü bir resmi açıklama ile tüm şiddet sağ kalanlarından özür dilemenizi talep ediyorum!