Kaldırım Pub ve Beşiktaş Ot Kafe'yi boykot ediyoruz!

Mart 24, 2021 - 14:00
Haziran 1, 2022 - 22:09
 368
Kaldırım Pub ve Beşiktaş Ot Kafe'yi boykot ediyoruz!

NE OLDU? Trans bir kadına, 2 Kasım günü 21.30 dolaylarında, sosyalleşmek için gittiği Kadıköy Barlar Sokağı’ndaki Kaldırım Pub’ta mekan dolu olmasına rağmen servisin kapandığı söylendi ve servis açılmadı. Aynı gün saat 13.00 civarında ise Beşiktaş Ot Kafe’de sipariş veren lezbiyen bir çift, mekanın işletmecisi olduğu söylenen bir kişi tarafından “Biraz dikkat eder misiniz, ben çok görüyorum böyle insanlar hep geliyorlar ama müşteriler rahatsız oluyor” denilerek sözlü taciz ve ayrımcılığa uğradı.NE DÜŞÜNÜYORUZ? Biz LGBTİQ+ bireyler olarak evde, işte, sokakta, hayatın her alanında cinsel yönelimimiz ve cinsiyet kimliğimiz dolayısıyla ayrımcılığa uğruyoruz, şiddet görüyoruz ve öldürülüyoruz! Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine yönelik her türlü ayrımcılık nefret suçudur ve toplumsal normların ardına sığınarak cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı söylem ve eylemlerde bulunan herkes trans ve natrans kadın cinayeti vakalarının failidir! HAREKETE GEÇİN! Biz hep vardık, varız ve var olmaya da devam edeceğiz! Herkes gibi bizler de ayrımcılık ve tacizden uzak bir hayat talep ediyoruz! Bu suça değil, talebimize destek olmak için sizleri Kaldırım Pub ve Ot Kafe’yi boykota çağırıyor, söz konusu mekanlardan ise özür bekliyoruz. Sen yoksan bir kişi eksiğiz!


Trans bir kadına, 2 Kasım günü 21.30 dolaylarında, sosyalleşmek için gittiği Kadıköy Barlar Sokağı’ndaki Kaldırım Pub’ta mekan dolu olmasına rağmen servisin kapandığı söylendi ve servis açılmadı. Aynı gün saat 13.00 civarında ise Beşiktaş Ot Kafe’de sipariş veren lezbiyen bir çift, mekanın işletmecisi olduğu söylenen bir kişi tarafından “Biraz dikkat eder misiniz, ben çok görüyorum böyle insanlar hep geliyorlar ama müşteriler rahatsız oluyor” denilerek sözlü taciz ve ayrımcılığa uğradı.


Biz LGBTİQ+ bireyler olarak evde, işte, sokakta, hayatın her alanında cinsel yönelimimiz ve cinsiyet kimliğimiz dolayısıyla ayrımcılığa uğruyoruz, şiddet görüyoruz ve öldürülüyoruz! Cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine yönelik her türlü ayrımcılık nefret suçudur ve toplumsal normların ardına sığınarak cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı söylem ve eylemlerde bulunan herkes trans ve natrans kadın cinayeti vakalarının failidir!


Biz hep vardık, varız ve var olmaya da devam edeceğiz! Herkes gibi bizler de ayrımcılık ve tacizden uzak bir hayat talep ediyoruz! Bu suça değil, talebimize destek olmak için sizleri Kaldırım Pub ve Ot Kafe’yi boykota çağırıyor, söz konusu mekanlardan ise özür bekliyoruz. Sen yoksan bir kişi eksiğiz!